Jesienne MTB

Jesienne MTB

JESIENNE MTB

Jesień to czas, kiedy chętnie wsiadamy na rower korzystając jeszcze z pięknej pogody a także podziwiamy widoki malowniczej natury w tej porze roku. To czas, kiedy chcemy by jak najwięcej uszczknąć przed zimowym zwolnieniem tempa.

Kondycja, którą wypracowaliśmy w sezonie i brak upałów pozwalają na odwiedzenie miejsc, na które nie zdecydowaliśmy się wcześniej lub po prostu uciekły z braku czasu.

Trasa, którą pragniemy Wam przedstawić to szlaki w rejonie Morska i Podlesic. Są to trudniejsze szlaki w 95% przebiegające poza drogami publicznymi i kryjące najciekawsze i najbardziej malownicze tereny. Pomimo, że jest to rajd to przerwy ograniczamy do minimum. Trzeba się liczyć ze stromymi i technicznie trudnymi podjazdami i zjazdami, usłanymi korzeniami i kamieniami, często ukrytymi pod ściółką. Nic jednak nie może być bardziej fascynującego jak trochę adrenaliny i niespodzianek.

Ruszamy z parkingu przy „Okienniku” i udajemy się szlakiem pieszym do Morska. Nie zatrzymujemy się tylko fotografia na szczycie i lecimy do Podlesic- Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury, gdzie przerwa na kawkę, herbatkę. Dalej przez górę Zborów, Hucisko do Bobolic. Poprzez Ogorzelnik, Zdów docieramy do zalewu w Kostkowicach. Chwila oddechu i wspinamy się szlakiem pieszym w kierunku Podlesic a następnie zahaczamy o Lgotkę skąd szlakiem czarnym (od tyłu) docieramy do Morska. Ścieżką rowerową wracamy pod przystań przy Okienniku.

Poniżej przedstawiamy profil trasy i zasady uczestnictwa. Tak więc czytamy i do zobaczenia!

Czas i miejsce: 22.10.2023 godz. 9.00.00 parking przy „Okienniku” w Skarżycach
Czas trwania: 5-6 godzin w tym posiłki
Charakterystyka Trasy: Trasa oceniana jako Trudna o długości ok 42 km i 700 m wzniosu do pokonania, gdzie publiczne drogi asfaltowe stanowią ok. 10% a pozostałe to w większości szlaki piesze i utwardzone drogi gruntowe. Zdarzają się odcinki piaszczyste jak na jurę przystało. Dużo śliskich kamieni i korzeni tworzących czasem duże schody. Miejscami wybrane przez wodę koryta i urwiska. Ciężkie podjazdy i technicznie trudne zjazdy.
Sprzęt i wyposażenie: sprawny rower wyłącznie MTB - preferowany „Full”, obowiązkowo kask ochronny! Ew ochraniacze. Podstawowy osprzęt (klucz, dętka, łatki pompka), mały plecak.
Możliwość zakupu kawy i przekąski, tak więc gotówka lub karta.
Uczestnik: osoba, która akceptuje regulamin oraz zgłosi swój udział w rajdzie, jej stan zdrowia i poziom wytrenowania pozwolą na przejechanie wyznaczonej trasy. Nieodpowiednia dla dzieci i osób jeżdżących okazjonalnie.
Limit osób: BRAK
W planie rajdu. Przejazd wyznaczoną trasą, przerwa na „kawę”. Posiłek na zakończenie przy „Okienniku”
W ramach wycieczki:
- przewodnictwo na trasie
- nie świadczymy ubezpieczenia oraz wejściówek i innych opłat.
Koszty i zapisy
- Udział w rajdzie jest darmowy.