Rowerowa Majówka RDNR & RTJP vol. 4

Rowerowa Majówka RDNR & RTJP vol. 4

Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję Rowerowej Majówki, zorganizowanej przez RTJP i RDNR Ogrodzieniec! Ta wyprawa jest dedykowana wszystkim, którzy kochają rowerowe wycieczki - nie ma tu ograniczeń wiekowych, każdy może dołączyć do naszej ekipy.

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?
Ruszymy z miejsca, gdzie serce turysty bije mocniej - olsztyńskie Błonia. Przemierzamy malowniczy Olsztyn - chata, panorama wzgórza zamkowego i udajemy się na polanę w Górach Towarnych.
Tam, na chwilę zatrzymamy się, by odpocząć i zrobić zdjęcia. Następnie ostrożnie kierujemy nasze koła w stronę Jaskini Towarnej. 


Image
Image

Powrót na asfalt i przyspieszamy w kierunku Jeziorka Krasowego. Dalej, prosto aż do skarpy Mirowskiej - tu czeka nas krótki postój i kolejne malownicze widoki.

Image
Image

Zachodnim brzegiem Warty jedziemy obok skały Balika, by dotrzeć do urokliwego Jaskrowa. Następnie skręcamy w lewo i znowu czeka nas widokowy podjazd, a później zjazd do Mstowa.

W Mstowie przewidujemy krótką przerwę nad skałką miłości, by odzyskać energię. Dalej, albo kontynuujemy trasę przez Kłobukowice, albo kierujemy się na rynek, by po górkach i zjazdach dotrzeć do Małusów Małych, Turów, aż do bunkrów w Przymiłowicach/Zrębicach.

Image
Image

A tu już ostatni etap - albo najkrótszą drogą pod zamek (Kotysów), albo jeszcze odwiedzimy Zrębice i kapliczkę Idziego.

To już koniec naszej wyprawy... ale można będzie jeszcze dodać kilka dodatkowych przystanków. Skałki, z których roztacza się wspaniała panorama, zapraszają do wspięcia się na nie - a wejście z rowerem nie jest takie trudne.

Ostatecznie jednak wszystko będzie zależało od pogody i naszego czasu.
Nasza trasa zakończy się na Olsztyńskich błoniach, gdzie wspólnie upieczemy kiełbaski!
Zawsze podczas jazdy można coś zmienić, więc dołączcie do naszej Rowerowej Majówki i wspólnie odkrywajmy uroki okolic przygotowane przez RTJP i RDNR Ogrodzieniec!
Projektantem tegorocznej trasy jest PIOTR CHRABĄSZCZ - dziękujemy :)

PODSUMOWANIE

DATA: 01 maja 2024
MIEJSCE ZBIÓRKI: Olsztyńskie Błonia
START: godzina 09:00
POZIOM TRUDNOŚCI: średni
DYSTANS: ok 50km

WYMAGANIA: kask!
PROWIANT: we własnym zakresie

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGUALAMINEM RAJDU!

ZAPISZ SIĘ!

Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Email *
Ilość osób *

TRASA