Image

rajd rowerowy

Szlakiem Orlich Gniazd vol.3

Stpwarzyszenie RDNR Ogrodzieniec zaprasza wszystkich chętnych na wspólny RAJD ROWEROWY SZLAKIEM ORLICH GNIAZD Kraków - Ogrodzieniec.

Nie ma pewnie osoby, która by choć raz w życiu nie słyszała o szlaku wytyczonym po raz pierwszy w 1930 roku według projektu Stanisława Leszczyckiego. Nic więc dziwnego, że szlak ten jest znany przez większość turystów i opisywany jako ikona turystyki Jurajskiej. Swą nazwę „Orle Gniazda” szlak zawdzięcza ruinom i zamkom usytuowanym na wzgórzach rozciągających się na całej jego długości. Trasa przez lata była wielokrotnie modyfikowana, doczekując się wreszcie swojej wersji rowerowej. RDNR Ogrodzieniec jako pasjonaci właśnie takiej turystyki nie mogą w żaden sposób pominąć jednego z najpiękniejszych szlaków w Polsce.
Czas i miejsce: 26.06.2022 godz. 6.00
Ogrodzieniec https://goo.gl/maps/PQ9FnSF2R2CuqvJt8

Czas trwania: 10-12 godzin.

Charakterystyka Trasy: średnia/trudna, zróżnicowana - kilka wymagających podjazdów, specyficzna dla krajobrazu Jury. Większość stanowią drogi leśne i szutrowych, a także asfaltowe w ruchu publicznym. Trasa raczej dla średnio zaawansowanych. 

Dystans: ok. 90 - 100 km. Tempo średnie, umożliwiające pokonanie wyznaczonego dystansu w opisanym czasie.

Sprzęt i wyposażenie: Preferowany rower MTB, ew. Trekking, mały plecak lub sakwy na rzeczy osobiste i prowiant.

Uczestnik: Każda osoba pow 13-go roku życia, która zgłosi swój udział w rajdzie oraz której stan zdrowia i poziom wytrenowania pozwolą na przejechanie wyznaczonej trasy (poziom co najmniej średni), zaakceptuje regulamin rajdu.

Limit osób: 40.

W planie rajdu: Przejazd rowerem wzdłuż Szlaku Orlich Gniazd na odcinku Kraków – Ogrodzieniec. Zwiedzanie wybranych miejsc atrakcyjnych turystycznie.


W ramach wycieczki: Przejazd do Krakowa
  • Transport rowerów na trasie Ogrodzieniec - Kraków
  • Przewóz uczestników Rajdu autokarem do Krakowa
  • Przewodnictwo na trasie rajdu
  • Ubezpieczenie NNW
  • Obiad w Ojcowie - Piwnica pod Nietoperzem
  • Gadżety reklamowe
  • Zadbamy udany rajd o i wspaniałą atmosferę
  • Nie świadczymy wejściówek i innych opłat.
Koszty i zapisy: Udział w rajdzie jest bezpłatny - w całości pokryty ze środków w ramach porgramu Śląskie Lokalnie - małe granty FIO.

Zgłoszenie uczestnictwa od dnia 4.05.2022 poprzez formularz zgłoszeniowy. Zamknięcie zapisów 15.05.2022 lub po wyczerpaniu puli miejsc (40)
 

HARMONOGRAM

Zbiórka: godz. 06:00 - 6:30 https://goo.gl/maps/PQ9FnSF2R2CuqvJt8
Samochody można zostawić przy parkingu URZĘDU MIASTA i rowerem dojechać na miejsce zbiórki (ok. 1km)
Odjazd: godz. 07:00
Przyjazd do Krakowa: 08:30
Po trasie możliwe zwiedzanie Zamku "Korzkiew" - płatne
Obiad w Ojcowie: ok. 11:00 - 11:30
Postoje i przerwy: w miejscach "Orlich Gniazd"
Powrót: ok. 20:00

Zabieramy podstawowe wyposażenie:
-krótki rękaw, przeciwdeszczówka, zestaw naprawczy ew. dętka, telefon + powerbank, suchy prowiant lub batony energetyczne (żel), bidony najlepiej dwa, oświetlenie, plecak,
krem z filtrem UV !!!, gotówka i dokument tożsamości, dobry humor :)
Odbyły się już nasze dwie edycje rajdu Szlakiem Orlich Gniazd na odcinku Ogrodzieniec - Częstochowa - Ogrodzieniec, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tym razem przygotowaliśmy trasę ukazującą według nas jego najpiękniejszy odcinek.

Wyznaczona trasa to połączenie szlaku pieszego i rowerowego na odcinku Kraków - Ogrodzieniec, która łączy najciekawsze i najbardziej urokliwe miejsca. Niewątpliwie są nimi: Zamek Korzkiew, Ojców w tym ruiny zamku królewskiego na Złotej Górze, wieś Sułoszowa jedna z najdłuższych „ulicówek" w Polsce, zamek królewski w Pieskowej Skale, zamki w Rabsztynie, Bydlinie, Smoleniu i Podzamczu.
Przepiękna „Dolina Prądnika”, Ojcowski Park Narodowy znany i podziwiany chyba przez każdego turystę, „Park Krajobrazowy Orlich Gniazd”. Dla smakoszy bez wątpienia będzie wizyta w miejscowej wędzarni „Pstrąg Ojcowski" oferująca chyba najlepszą w ten sposób przyrządzoną rybkę.

To tylko kilka wybranych atrakcji szlaku, gdyż nie sposób opisać ich wszystkich w kilku zdaniach. Wszystko to trzeba poczuć i zobaczyć na własne oczy, do czego gorąco zachęcamy.
Jeśli więc czujesz, że to także Twoje "klimaty" to nie czekaj aż ktoś zajmie Twoje miejsce tylko zaznacz datę w kalendarzu i ruszaj z nami. Wszystko czego potrzebujesz to trochę chęci, sprawnego roweru i jeden dzień wolnego czasu. Całą resztą zajmiemy się my. Postaramy się również by wycieczka nie była pozbawiona dobrego humoru, przebiegła bezpiecznie i była miło wspominana. Serdecznie zapraszamy Wszystkich chętnych do wspólnego udziału w rajdzie, który zaplanowaliśmy jeszcze przed wakacjami, byśmy mogli spotkać się w jak największym gronie.
Image