Szlachetna 22 challange

Szlachetna 22 challange

Image

Jak można zauważyć zaa oknami, wiosna wyjątkowo punktualnie pojawiła się w Polsce. Cieszy nas to i pierwsze wyjazdy już za nami. Kalendarz planów na ten rok pęka w szwach. Nawet covid już odpuścił. Tradycyjnie chcemy rozpocząć ten sezon od dobrze znanej akcji pomocowej #Szlachetna22- bo tak będzie nazywała się tegoroczna edycja, ma wesprzeć dzielną dziewczynkę Gabrysię Szczeparę.

Gabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a rodzice robią wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja. Dziewczynka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie.
Zasady:
 
- Nominowany ma 7 dni na podjęcie wyzwania, czyli pokonanie 22km i wpłaty 22zł na konto zbiórki,
- po wykonaniu zadania nominowany nagrywa filmik lub pisze posta, w którym nominuje kolejne 3 osoby lub więcej i oznacza je do dalszej zabawy,
Zakończenie akcji - 23 lipca 2022
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Image